Przyszłość należy do tabletu.

Posiadanie laptopa staje się normą. Jego cena maleje, przez co coraz większa rzesza społeczeństwa decyduje się na jego zakup. Jedni wybierają standardowych rozmiarów laptopa, inni decydują się na mniejszego i lżejszego netbooka, który mieści się nawet w damskiej torebce. Profesjonaliści decydują się na sprzęt wysokiej jakości, który posiada procesor najnowszej generacji i bardzo dobrej jakości kartę graficzną, zaś laicy kupują tańsze urządzenie o prostszych parametrach. Panie stawiają na elegancki i wyrafinowany wygląd laptopa, zaś panowie na jego funkcjonalność. Jednak niedługo to wszystko przestanie mieć znaczenie, ponieważ era laptopa powoli zmierza ku końcowi. Największe firmy z branży technologii informacyjnych już przedstawiły swój najnowszy wynalazek : tablet. Jest to niewielkie rozmiarem urządzenie o wielkości od 7 do 10 cali, które funkcjonalnością przypomina komputer, a wyglądem nowoczesny telefon. Zamiast klawiatury posiada tzw. palmtop, czyli ekran dotykowy, z którego można korzystać za pomocą palca, czy specjalistycznego rysiku.

Jego możliwości nie są jeszcze tak rozległe jak laptopa, system operacyjny nie jest jeszcze doskonały, jednak wciąż rozwijany. Tablet jest  używany przede wszystkim do przeglądania stron internetowych, udzielania się na portalach społecznościowych, czytania e-booków, oglądania filmów, czy odtwarzania utworów muzycznych. Można go podłączyć do telewizora, by udostępnić pliki, które się na nim znajdują, np. zdjęcia, a także do wieży stereo, by odtworzyć muzykę przez głośniki.

Wyliczając możliwości, jakie daje nam tablet, można śmiało zauważyć, że obecnie funkcjonuje on raczej jako droga zabawka. Kupowany jako nowoczesny gadżet, służy raczej rozrywce niż nauce i pracy. Jest mały, poręczny i doskonale umila czas. Jednak postęp technologiczny, błyskawiczne rozwijanie kolejnych modeli i pojawianie się na rynku coraz to nowszych jego wersji pozwalają zaryzykować stwierdzenie, że przyszłość nie należy już do laptopa. Nastała era tabletu.

Z czego korzystać ucząc się?

Odpowiedz na tak postawione pytanie znają przede wszystkim uczniowie szkół średnich oraz studenci. Wiedzą oni doskonale, że same notatki mogą nie wystarczyć podczas przygotowywania się czy ot do lekcji czy też opanowując materiały na wykład w szkole wyższej. Często muszą więc korzystać z dodatkowych źródeł pozyskiwania wiedzy, które uda się im znaleźć. Do najczęściej stosowanych w nauce służą przede wszystkim książki z danej dziedziny, która jest w nich opisana bardzo szczegółowo. Zadanie polega na wyborze informacji w taki sposób aby nie tylko zawierały najbardziej istotne terminy związane z daną dziedziną nauki, ale także ich przyswojenie nie sprawiało najmniejszych problemów. Tutaj wiele zależy od tego jaki uczeń ma umysł.

Dzisiaj godne uwagi są studia Warszawa, studia informatyczne, studia inżynierskie kierunki, mechatronika studia. Po tych kierunkach każda osoba ma zatrudnienie i potrafi pomóc znakomicie. Jakość prac oferowanych ich absolwentom jest coraz lepsza.

Czy szybko chłonie materiał na temat, którego czyta czy też nie. Jeśli nie, musi niestety powtarzać materiał do momentu aż zostanie przez niego przyswojony w sposób dostateczny. Literatura fachowa ma jednak to do siebie, że uczenie się za jej pomocą również może nieść przyjemność. Wiele informacji na dany temat zawiera w sobie przykłady, które o wiele łatwiej zrozumieć inż. kiedy czytamy jedynie suche fakty. Innym źródłem wiedzy mogą stać się wszelkiego rodzaju ściągi, które dostępne są zarówno na portalach internetowych zajmujących się ich zbieraniem, jak również kupowane w księgarniach tradycyjnych i internetowych. W tych źródłach można znaleźć naprawdę bardzo wiele przydatnych uczniom i studentom informacji. Są one podane w bardzo prostej formie, która umożliwia szybkie przyswojenie materiału. W niektórych przypadkach dołączane są do nich również mini ściągi, które stanowią nieocenioną pomoc na klasówkach, zaliczeniach czy egzaminach. Oczywiście należy korzystać z nich w taki sposób, aby nie zostać złapanym i wyrzuconej z sali, gdzie odbywa się egzamin. Tutaj należy również wspomnieć miejscach, gdzie można bez najmniejszych problemów ukryć ściągi. Kolejnym sposobem na materiały do nauki są kserówki, które możemy dostać zarówno od nauczycieli jak i wykładowców. Dzięki temu dane zagadnienia będą omówione w sposób kompleksowy i pełny. Stanowią więc doskonałe źródło informacji, które wykorzystane zostaną na egzaminie.