Pierwsza szkoła, pierwsze wyzwania

W życiu każdego dziecka pojawia się taki moment w którym kończy się podwórkowe życie i zaczynają się prawdziwe obowiązki. Pierwszy dzień w szkole każdego malucha jest fascynujący i niesie za sobą wiele pytań. Jednak do tego pierwszego dnia trzeba się odpowiednio przygotować. Dziecko musi zdawać sobie sprawa że szkoła to nie jest już zabawa lecz poważny obowiązek od którego zależy przyszłość naszego malucha. Uświadomić malca muszą rodzice. Zadaniem rodziców jest ustalić pewne granice między zabawą a obowiązkami. Jeżeli malec przyniesie ze szkoły dobrą ocenę należy go tym wynagrodzić, natomiast jeśli to będzie gorsza ocena dobrym sposobem jest ustalić jakąś karę aby dziecko już od najmłodszych lat wiedziało że obowiązek szkolny jest bardzo ważny. Pierwsze dni w szkole to również dla rodziców ogromne wyzwanie muszą bowiem oni sami poczuć się tak jakby drugi raz wylądowali w ławce szkolnej. Zadaniem rodziców jest poświęcanie dziecku więcej czasu niż zwykle i co za tym idzie wspólne odrabianie lekcji, nauka czytania, pisania czy języka obcego który jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach. Podstawy jakie dziecko może uzyskać w szkole podstawowej mogą mieć bardzo dużo znaczenie w późniejszej kontynuacji języka obcego. Również jeżeli chodzi o przybory szkolne, dla malucha musza one być odpowiednio skompletowane. Dzieci w szkołach podstawowych bardziej niż młodzież ucząca się gimnazjum czy liceum potrzebuje kredek, pisaków, bibuł i różnych kolorowych bloków. Dlaczego?! Właśnie dlatego ze dzieci w najmłodszych latach w szkole rozwijają zmysł estetyczny i rozwijają również zdolności manualne.

Dziecku trzeba również wytłumaczyć to że po pójściu do szkoły musi się liczyć z tym że najpierw SA obowiązki a później przyjemności. Dziecku trzeba wytłumaczyć że owszem będzie mógł pójść z kolegami na podwórko jeżeli wcześniej odrobi zadane lekcje i nauczy się bieżącego materiału. Dziecko można wszystkiego nauczyć ale trzeba wyrozumiałości i dziecku trzeba poświęcić dużo uwagi a szkoła stanie się przyjemnością.

Pedagogika

Pedagogiką jest nauka którą wszyscy znamy i niektórzy nie mają może najlepszych wspomnień jeżeli chodzi o tą nauk e. Z czym wiąże się pedagogika. Jest to nauka zajmująca się wychowaniem, nauką, przyswajaniem norm moralnych. Pedagogika jest bardzo powszechną nauką, ponieważ pedagogów w dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo.  Nie da się ukryć że pedagogiką jest głównie nauką która przynależy do dzieci i młodzieży szkolnej. Dzieci i młodzież mają codziennie styczność z pedagogiką i pedagogami w szkole. Oni sami mogą najwięcej powiedzieć o tej nauce. Nauka ta to nic innego jak wychowanie dzieci na porządnych ludzi za sprawą nauki. Właśni taki cel obrali sobie pedagogowie. Pedagogika dzieli się na trzy etapy. Etapy te to: rodzina, przedszkole i szkoła. We wczesnym okresie życia dziecka, pedagogami powinni być rodzice, to oni powinni pokazywać dziecku świat i mówić co jest dobre a co złe. Oni powinni nauczyć moralnych prawd i wszystkich wartości swoje dziecko. Kolejny etap to przedszkole, w przedszkolu dziećmi również zajmują się pedagogowie  i to oni bowiem najlepiej wiedzą jak powinni zająć się dziećmi nad którymi sprawują opiekę.

W przedszkolu najczęściej możemy zauważyć że nasze dzieci bawią się w gry edukacyjne ze swoimi rówieśnikami. Ostatnia grupa pedagogów to ta którą zajmuje się dziećmi i młodzieżą szkolną. Mają oni zapewne nie lada wyzwanie, ponieważ jest to najtrudniejsza grupa młodych ludzi do opanowania, a mimo wszystko muszą sobie świetnie dać radę z wychowaniem ich w szkole jak i muszą ich czegoś nauczyć aby mieli wiedzę potrzebną im do późniejszego życia. Pedagog kształcący się na studiach zbiera informację o zawodzie psychologa i dzieli je na trzy podkategorie. Pierwsza z nich to gromadzenie wszelkiego rodzaju informacji o sposobach wychowawczych. Jakie są najlepsze i jakie

powinniśmy stosować.  Dwie kolejne mają związek z pogłębianiem wiedzy dotyczącej pedagogiki i sposobów nauczania. Jak widać pedagogika wcale nie jest tak łatwa jakby mogło nam się wydawać.